Zarejestruj się

Wysyłanie umowy kurierem

Czasami pojawia się potrzeba nadania wrażliwych dokumentów, które podpisane powinny do nas wrócić możliwie jak najszybciej. Zlecanie transportu kurierskiego tylko po to, aby dostarczono stosowne dokumenty na których wystarczyłby jedynie podpis jest mocno nad wyraz w takiej sytuacji, dlatego wiele firm kurierskich świadczy dodatkową usługę zwaną "dokumenty zwrotne" (ang. "ROD" - return of documents). Chcąc nadać umowę, którą nasz adresat ma tylko podpisać i odesłać, należy skorzystać właśnie z tej opcji.

W momencie przyjazdu kuriera do adresata, ma on obowiązek uzyskać od niego na wszystkich dokumentach odpowiednie podpisy lub pieczątki, po czym tak wypełnione zapakować na powrót do koperty i odesłać do nas. Aby usprawnić cały proces warto skontaktować się z adresatem i wyjaśnić mu w których miejscach ma wysyłaną przez nas umowę podpisać. 

Po ponownym zabezpieczeniu tak wypełnionej umowy będzie ona nam odesłana w przeciągu kilku dni. Same odesłanie ich do nas jest już bezpłatne i bardzo często wykonywane pod określeniem "poczta wewnętrzna". 

Należy uważać, aby nie pomylić usługi "ROD" z innymi, takimi jak:
- pisemnym potwierdzeniem odbioru, 
- przesyłką zwrotną (np. przy wymianie sprzętu)
- kopią listu przewozowego.

Serwis PewnyKurier.pl oferuje przesyłki tylko u sprawdzonych kurierów.

DHL

Paczka DHL
już od 13,44
netto

UPS

Paczka UPS
już od 30,00
netto

DPD

Paczka DPD Classic
już od 12,50
netto