Zarejestruj się

Przesyłka niedoręczalna i jej zwrot

Przesyłka niedoręczalna, jak zresztą wskazuje sama nazwa, to taki typ paczki, który z różnych powodów nie mógł być doręczony do odbiorcy. Podstawą funkcjonowania nadanej przesyłki jest nie tylko osoba, która ją nada oraz dostarczy, ale również odbierze. Gdy nie jesteśmy pewni tego ostatniego, warto dowiedzieć się z jakimi kosztami i ograniczeniami będziemy mieli ewentualnie do czynienia.Jakie mogą być powody niedoręczenia przesyłki? 
Oczywiście różne, ale najczęściej:
- błędny adres miejsca docelowego,
- nieodebranie przesyłki w terminie,
- nieudana dwukrotna próba doręczenia,
- odmowa przyjęcia paczki przez adresata (tak, czasami również i tak bywa).Co się dzieje gdy przesyłki nie da się doręczyć? 
W sytuacji niedoręczenia przesyłki będzie ona przez firmę kurierską standardowo odesłana do nas, dlatego warto upewnić się, że podaliśmy poprawny adres zwrotny. Jeśli tego nie uczyniliśmy, przesyłka może zostać przez firmę kurierską otwarta, a nawet firma może się jej po prostu pozbyć. Czy za zwrot przesyłki niedoręczonej będzie trzeba zapłacić?
Tak. Najczęściej jest to dokładnie ten sam koszt, jaki musieliśmy ponieść przy pierwotnym nadaniu przesyłki.A co z awizacją przesyłki?
Warto zapoznać się z regulaminem danego kuriera, bowiem część firm awizację również wiąże z uiszczeniem za nią dodatkowej opłaty.

Pozostałe poradniki:

Serwis PewnyKurier.pl oferuje przesyłki tylko u sprawdzonych kurierów.

DHL

Paczka DHL
już od 13,44
netto

UPS

Paczka UPS
już od 30,00
netto

DPD

Paczka DPD Classic
już od 12,50
netto