Zarejestruj się

Poradniki

Jak działa Wczytaj z Allegro?

Portal aukcyjny Allegro jest jednym z najpopularniejszych, jeśli nie najpopularniejszym serwisem tego typu w Polsce. Ze względu na swoją wielkość i ogólnokrajowy charakter, każdego dnia setki, jeśli nie tysiące zleceń kurierskich obracają się właśnie dookoła Allegro. PewnyKurier.pl stara się jak najbardziej ułatwić wszystkim swoim klientom również i ten aspekt wysyłkowy, dlatego też powstała opcja Wczytaj z Allegro, widoczna w sekcji Dane odbiorcy podczas precyzowania zamówienia na transport kurierski.
Czytaj dalej »

Czym jest Awizacja odbioru przesyłki?

Awizacja odbioru przesyłki to bardzo użyteczna usługa dodatkowa, dzięki której my - jako nadawca przesyłki - jesteśmy informowani o fakcie odebrania jej przez adresata. Jest szczególnie przydatna w sytuacji, gdy nie możemy sprawdzić statusu wysłanej do kogoś przesyłki online, ale będąc w biegu chcemy wiedzieć czy i kiedy nasza paczka dotarła do miejsca przeznaczenia.
Czytaj dalej »

Czym jest skarbonka?

Każda osoba zarejestrowana w serwisie PewnyKurier.pl otrzymuje dostęp do tzw. skarbonki. Co to takiego?
Czytaj dalej »

Czym jest PDI?

PDI to skrót od Pre-Delivery Information, czyli informacji wysyłanej do adresata przed przyjazdem do niego kuriera z paczką. Informacja ta może mieć formę e-maila z najważniejszymi parametrami i terminami przesyłki, albo SMSa. Czasami jest to też normalna preawizacja telefoniczna, najczęściej w godzinach rannych.Czytaj dalej »

Przesyłka niedoręczalna i jej zwrot

Przesyłka niedoręczalna, jak zresztą wskazuje sama nazwa, to taki typ paczki, który z różnych powodów nie mógł być doręczony do odbiorcy. Podstawą funkcjonowania nadanej przesyłki jest nie tylko osoba, która ją nada oraz dostarczy, ale również odbierze.
Czytaj dalej »

Podstawy zgłaszania reklamacji

Nawet najlepszej i sprawdzonej firmie kurierskiej może zdarzyć się wpadka i niespełnienie pokładanego w niej zaufania. Często wydaje nam się, że problemy opisywane np. na internetowych forach dyskusyjnych nas nie dotyczą i nigdy nie będą dotyczyły.
Czytaj dalej »

Czym jest przesyłka sortowalna i niesortowalna?

Każdy z przewoźników indywidualnie definiuje swoje wytyczne dotyczące parametrów paczek i warunków, które muszą one spełnić, by być zakwalifikowanymi do sortowalnych bądź niesortowalnych.
Czytaj dalej »

Czym jest opcja „nie wzywaj kuriera”

Opcja „nie wzywaj kuriera” jest dla tych nadawców co nie chcą oczekiwać na przyjazd kuriera po paczkę, a zamiast tego preferują samodzielne przybycie z przesyłkami do punktu nadań firmy kurierskiej.

Czytaj dalej »

"Przygotowanie paczki i parametry przesyłek”

Niektóre przesyłki trzeba zapakować z określony sposób, a poszczególne towary są kwalifikowane jako standardy bądź niestandardy przez różne firmy kurierskie.

Czytaj dalej »

Serwis PewnyKurier.pl oferuje przesyłki tylko u sprawdzonych kurierów.

DHL

Paczka DHL
już od 13,44
netto

UPS

Paczka UPS
już od 30,00
netto

DPD

Paczka DPD Classic
już od 12,50
netto