Zarejestruj się

Czym jest PDI?

PDI to skrót od Pre-Delivery Information, czyli informacji wysyłanej do adresata przed przyjazdem do niego kuriera z paczką. Informacja ta może mieć formę e-maila z najważniejszymi parametrami i terminami przesyłki, albo SMSa. Czasami jest to też normalna preawizacja telefoniczna, najczęściej w godzinach rannych.

Aby informacje takie były wysyłane, należy przede wszystkim zaznaczyć opcję PDI/tel. do odbiorcy podczas wypełniania formularza wyceny przesyłki kurierskiej na stronie głównej serwisu PewnyKurier.pl. Następnie należy zadbać o to, aby podany został pełny i prawidłowy adres e-mail i/lub numer telefonu do adresata. W zależności od kuriera forma komunikacji z adresatem może być bowiem różna i obejmować więcej niż jeden sposób poinformowania o nadchodzącej paczce.

Należy pamiętać, że usługa PDI jest płatna, aczkolwiek nie są to duże kwoty (średnio od 2 do 5 zł). PDI ma największe znaczenie przede wszystkim przy przesyłkach pilnych lub o dużej wartości, kiedy to precyzyjne informowanie o statusie doręczenia staje się ważnym elementem procesu wysyłkowego.

Pozostałe poradniki:

Serwis PewnyKurier.pl oferuje przesyłki tylko u sprawdzonych kurierów.

DHL

Paczka DHL
już od 13,44
netto

UPS

Paczka UPS
już od 30,00
netto

DPD

Paczka DPD Classic
już od 12,50
netto