Zarejestruj się

Zmiany w transporcie towarów do i z Wielkiej Brytanii.

Opublikowano: 2021-01-14

Od 1 Stycznia 2021r. ulegają zmianie wysyłki przesyłek do Wielkiej Brytanii.

Niezależnie od tego, czy wysyłasz towary jako firma, czy jako osoba prywatna, w przypadku importu do Wielkiej Brytanii podlegasz obowiązkowi rejestracji dla celów importowego podatku VATw Her Majesty’s Revenue and Customs (HMRC). Nowe zasady obowiązują od 1 stycznia 2021r. w zależności od wartości wysyłanych towarów:

Do 135GBP włącznie:wysyłający odpowiada za pobór i zapłatę brytyjskiego podatku VAT od takich wysyłek. Kwotę podatku VAT należy pobrać w punkcie sprzedaży i wpłacić do HMRC w oparciu o rejestrację dla celów brytyjskiego podatku VAT.

Powyżej 135GBP: podmiot odpowiedzialny za zapłatę VAT będzie nadal określany na podstawie warunków rozliczania.

Jeśli importujesz towary do Wielkiej Brytanii, ale dostarczasz je bezpośrednio do swoich klientów (np. na warunkach „Dostarczone, cło opłacone”, czyli DDP), Twoja firma odpowiada za zapłatę importowego podatku VAT.

Jeśli chcesz odroczyć zapłatę brytyjskiego importowego podatku VAT, możesz to zrobić w oparciu o odroczone rozliczenie VAT, rachunek do odroczonej zapłaty cła lub deklarację celną sporządzaną przez UPS.

Jeśli masz status podatnika nierezydenta, Non-Established Taxable Person (NETP), musisz zarejestrować się dla celów VAT w Wielkiej Brytanii, a ponadto możesz być uprawniony do dochodzenia zwrotu pobranych od Ciebie kwot podatku VAT.

Poniżej link i plik z Firmy UPS przedstawiający dokładne wytyczne transportu z i do Wielkiej Brytanii.

https://solutions.ups.com/pl-brexit.html

Pliki do pobrania

Serwis PewnyKurier.pl oferuje przesyłki tylko u sprawdzonych kurierów.

DHL

Paczka DHL
już od 13,44
netto

UPS

Paczka UPS
już od 30,00
netto

DPD

Paczka DPD Classic
już od 12,50
netto